Vítáme Vás na webových stránkách Základní školy a Střední školy Březejc, Sviny 13

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SPECIÁLNÍ A PRAKTICKÁ ŠKOLA BŘEZEJC, SVINY 13

Vaření - zprávičky ze školní kuchyňky

8.5.2018

Vaření - zprávičky ze školní kuchyňky 

 fotogalerie

8.5.

Žáci 1.,2. B úspěšně završují nácvik vaření v tomto školním roce v rámci hodin výuky Výživa a příprava pokrmů. Dobře zvládají základní úkony jako je krájení, loupaní míchání, pečení i vaření. Jejich výtvory jste také mohli ochutnat na vernisáži "Jarní výstavy žákovských prací", která proběhla na naší škole. Kdo jste ochutnali naši zdravou kuchyni - müsli tyčinky, celerovou nebo cizrnovou pomazánku, doufám, že jste si pochutnali. Nám chutná vždycky. :-)

 

8.4.

Žáci 1.,2. B úspěšně pokračují v nácviku přípravy pokrmů v rámci vyučování. Procvičují si dovednosti jako je krájení, loupání, vážení, míchání i úklid. Jde vždy o týmovou spolupráci a každý se snaží dle svých schopností a možností přispět k úspěšnému výsledku. Odměnou jim je pak konzumace vlastních výtvorů. Při vaření panuje vždy tvůrčí a veselá atmosféra, jak můžete zjistit z fotografií. Mňam. :-)  

 

6.2. 

I v měsíci lednu žáci 1., 2. B pokračovali v nácviku přípravy pokrmů. Tentokrát se zaměřili na masitá jídla a polévky.  Vyzkoušeli si třeba Zapékané filé se sýrem, Kuřecí řízek či Zalívanou polévku. Jejich příprava byla trochu náročnější, nicméně žáci si s recepty skvěle poradili. Postupně se v jednotlivých činnostech zlepšují, z čehož mají radost ..... 

 

26.11. 

V rámci výuky předmětu Výživa a příprava pokrmů a Práce v domácnosti žáci 1., 2. B dále pokračují v praktickém nacvičování přípravy pokrmů. Procvičili si již přípravu salátů a nyní přešli na sladší oblast - přípravu moučníků a desertů. Procvičují si při jejich přípravě krájení, míchání, šlehání, mixování i pečení. O své výtvory se podělí vždy se spolužáky, snaží se proto o co nejlepší výsledek. Podle úsměvů na fotografiích jistě odhadnete, jak se jim daří...  :-)

 

15.10. 
    Žáci Praktické školy dvouleté a Praktické školy jednoleté v rámci výuky předmětu Výživa a příprava pokrmů a Práce v domácnosti vyzkoušeli praktickou přípravu různých pokrmů. Při jejich přípravě měli možnost procvičit řadu svých schopností a dovedností. Všichni se snažili, aby konečný výsledek byl co nejlepší a výtvor co nejchutnější. Některé z pokrmů jste mohli ochutnat v rámci prezentace školy na akci Den zdraví na náměstí ve Velkém Meziříčí, jiné žáci s chutí zkonzumovali sami. Těšíme se na další práci a příjemné chuťové zážitky.

 

fotky z vaření ve fotogalerii ...

O škole | Aktuality | Akce a projekty | Dokumenty | Metody | Fotogalerie | Kontakt | Odkazy
© 2007 www.skoly-brezejc.cz | created by Autograph, Admin-NG
skola.brezejc@seznam.cz566 521 516